o mnie

🙂 Chcę Ci pomóc zrozumieć komunikację

Ukończyłam z tytułem magistra studia psychologiczne ze specjalnością: psycholog biznesu na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu oraz studia public relations na Wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu. Posiadam także wykształcenie pedagogiczne I stopnia ze specjalnością Edukacja Artystyczna – Współczesne Sztuki Wizualizacji (Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu). 

o pracy…

Zawodowo zajmuję się między innymi projektowaniem i prowadzeniem szkoleń z zakresu szeroko pojętej komunikacji w miejscu pracy.

Pracownicy organizacji, w której jestem zatrudniona, decydując się na uczestnictwo w moich warsztatach „na własnej skórze” poznają prawa jakimi rządzą się relacje międzyludzkie, uczą się czym jest asertywność, na czym polega praca nad postawą asertywną oraz jak komunikować się w sposób odważny ale nie urażający niczyich uczuć ani poglądów. Uczymy się słuchać i zadawać pytania w taki sposób, aby nawiązywanie relacji i osiąganie celów sprawiało radość i satysfakcję zamiast przysparzania nam i innym niepotrzebnych stresów i napięć. Dodatkowo kadra kierownicza uczy się wykorzystywać komunikację w codziennej pracy z zespołem w szczególności podczas wydawania poleceń, egzekwowania ich wykonywania, a także ma szanse uświadomić sobie znaczenie komunikacji interpersonalnej w procesie motywowania i budowania atmosfery pracy. Wartością dodaną prowadzonych przeze mnie zajęć jest szereg ćwiczeń pobudzających kreatywne myślenie, które jednocześnie doskonale uzupełniają tematykę warsztatów lub spełniają funkcję wprowadzającą do niektórych zagadnień.

o blogu…

Pomysł bloga powstał z potrzeby dotarcia do osób, które nie miały okazji uczestniczyć w podobnych warsztatach lub poszukujących przystępnej wiedzy na temat komunikacji interpersonalnej, budowania relacji, zarządzania i funkcjonowania w środowisku pracy.

o celu…

Zachęcam do lektury żywiąc nadzieję, iż treści tu zawarte poszerzą Państwa wiedzę i zainspirują do dalszego rozwoju 🙂

Monika Lechiniak
pedagog
psycholog biznesu
specjalista w zakresie edukacji artystycznej i współczesnych sztuk wizualizacji 
specjalista public relations
Skontaktuj się lub skorzystaj z subskrypcji.